A Szövetség elutasítja a reformnak nevezett kórházleépítést.

Valódi kórházreformra van szükség

A párt sajnálattal állapítja meg, hogy a kormány figyelmen kívül hagyta a szakma jelentős részének, az érintett megyéknek, a helyi önkormányzatoknak és az aláírásukkal véleményt formáló csaknem 80 ezer polgárnak az álláspontját.

Osztjuk a szakma véleményét, mely szerint a kórházhálózat úgynevezett optimalizációja az intézmények leminősítését jelenti és egyáltalán nem kizárt, hogy egyes kórházak megszűnéséhez is vezethet.

Ezt az átminősítést és leépítést megszavazó 76 parlamenti képviselőnek regionális és helyi kötődése is van. Elsődlegesen egytől-egyig ők lesznek a felelősei az elfogadott törvény negatív következményeinek, amelyekre mi időben figyelmeztettünk.

Szövetség továbbra is szorgalmazza, hogy készüljön egy olyan egészségügyi reform, amely ténylegesen foglalkozik az orvos- és nővérhiány pótlásával, a járóbeteg-ellátás megerősítésével és a megelőzéssel