A roma holokausztra emlékezünk

Roma holokauszt

Augusztus 2. a roma holokauszt emléknapja, amelyet 1972 óta tartanak meg a Cigány Világszövetség párizsi kongresszusának határozata alapján arra emlékezve, hogy 1944. augusztus 2-áról 3-ára virradóan több mint háromezer romát gyilkoltak meg az auschwitzi haláltáborban.

Forró Krisztián, a Szövetség elnöke az emléknap alkalmából így fogalmazott közösségi oldalán:

Ma van a roma holokauszt, a Porajmos emléknapja. Becslések szerint 500 000 romát végeztek ki a nácik egy olyan ideológia nevében, amely milliók elpusztítását hagyta jóvá pusztán a származás, vagy a vallás miatt.
“Aki nem képes felidézni a múltat, újra és újra megismétli azt.” (George Santayana)
Emlékezzünk, hogy sohase ismétlődhessen meg!

--

A fotón a roma holokauszt áldozatainak dunaszerdahelyi emlékművének részlete látható