Létrejött a Szövetség női tagozata

Magyar párt női tagozataként az az elsődleges feladatunk, hogy a saját közösségünket érintő kérdésekre, a minket érő kihívásokra keressünk megoldásokat. Azonban azt sem hagyhatjuk figyelmen kívül, hogy a politikában, a döntéshozatal minden szintjén, továbbra is nagyon kevés a nő.

A Szövetség Női Tagozatának célja és küldetése éppen az, hogy a nők, az őket érintő, illetve a számukra fontosabb témákban hangsúlyosabban és saját meglátásaik alapján mondjanak véleményt.

A Szövetség Női Tagozatának tevékenysége több részterületre osztható, a jogérvényesítés és a széleskörű megoldási javaslatok kidolgozása mellett a társadalmi párbeszéd kezdeményezését, illetve a közösségépítést tartja a legfontosabbnak.