Balogh Csaba, Magyarország nagykövete a Szövetséggel tárgyalt

Tanácskozás a nagykövettel

Balogh Csaba, Magyarország nagykövete ma délután Forró Krisztiánnal, a Szövetség elnökével, Sólymos László OT-elnökkel és Mózes Szabolcs alelnökkel találkozott.

Balogh Csaba, Magyarország újonnan kinevezett szlovákiai nagykövete ma adta át megbízólevelét a szlovák államfőnek.

"Ebben a munkában a Szövetségnek is fontos szerep jut. Biztosítottam, hogy ősztől az új parlamentben és az új kormányban is kapocs kívánunk lenni a két ország és a két nemzet között. Regionális politikusainknak pedig a határmenti régiók együttműködésének hatékonyabbá tételében van és lesz komoly szerepe.
Magyarország pozsonyi nagykövete gratulált a megyei és a helyhatósági választáson elért eredményhez és reményét fejezte ki, hogy a választók az előrehozott parlamenti választáson is a magyar egységre szavaznak majd." – tájékoztatott Forró Krisztián pártelnök.

Mózes Szabolcs, a párt alelnöke a találkozó kapcsán azt emelte ki, hogy a Szövetség regionális politikusainak pedig a határ menti régiók együttműködésének hatékonyabbá tételében van és lesz komoly szerepe.

2023.01.25.