Gombaszög 2022 - a Szövetség politikusaival is

Gombaszög

A héten zajlanak a Gombaszögi Nyári Tábor eseményei, melynek közéleti programjain - többek között - a Szövetség politikusai is részt vesznek. Alább a Tóth Károly sátor programjából böngészünk:

Szerda (július 13.)
12:00-13:30
Magyar képviselet a megyei vezetésben - Alispáni kerekasztal / Berényi Józseffel és Pataky Károllyal Bartók Csaba televíziós újságíró beszélget.

14:30 - 16:00
Szövetséges szembenállás - Mennyire nehezíti meg az egységes politizálást az eltérő értékrend, és vajon véget ért-e már a Híd és az MKP évtizedes szembenállása? Vendégek: Bárdos Gyula és Agócs Attila, a Szövetség elnökségi tagjai. Moderátor: Juhász László

16:00 - 17:30
Energiabiztonsági kilátások Közép-Európában - Világi Oszkárt a Slovnaft vezérigazgatóját Iván Tamás kérdezi a témáról

17:30 - 19:00
Árpádok nyomában - az idei villámásatások eredményeit Bali Henrietta régészeti vezető, a Barsi Múzeum igazgatója, Stibrányi Máté régész, Buják Gábor történész és Zachar Pál koordinátor mutatják be

Csütörtök (július 14.)

10:00 - 11:30
Mennyire egységes a Szövetség? Megszűntek, vagy csak a felszín alá szorultak az MKP, a Híd és az Összefogás közti konfliktusok? - A Szövetség három vezető politikusával, Berényi Józseffel (MKP-platform), Agócs Attilával (Híd-platform) és Mózes Szabolccsal (Összefogás-platform) Czímer Gábor, az Új Szó belpolitikai rovatának munkatársa beszélget.

11:30 - 13:00
Megöltétek a folyónkat - a Sajón végbement katasztrófa kapcsán Orosz Örs, Dr. Varga Tibor és Ján Korpa aktivisták tapasztairól Szalai Erika kérdez

16:00 - 17:30
A magyar név megint szép lesz - előadás az imázsépítésről. Szentkirályi Alexandra kormányszóvivővel Faragó Csaba beszélget

17:30 - 19:00
Lesz-e képviselete a felvidéki magyarságnak a szlovák parlamentben? - Gyimesi György (OĽaNO) - Forró Krisztián (Szövetség-Aliancia) vita. Moderátor: Király Zsolt.

Péntek (július 15.)

11:30 - 13:00
Lesz-e végre igazi hazánk? - A Gyönyör József emlékkötetet bemutatja Gyurcsík Iván, a könyv szerkesztője, Bukovszky László, kisebbségi kormánybiztos és Németh Zsolt, a Külügyi Bizottság elnöke.

13:00 - 14:30
Válság, infláció, háború - A beszélgetésben részt vesz György László gazdasági stratégiáért felelős államtitkár és Dudás Tamás, a Páneurópai Egyetem Gazdasági és Vállalkozástudományi Karának dékánja, moderál: Matus Tibor (Makronom/Mandiner)

14:30 - 16:00
Közép-Európa konzervatív víziója az Európai Unióban - Németh Zsolttal, az Országgyűlés külügyi bizottságának elnökével Somogyi Szilárd beszélget.

16:00 - 17:30
Miskolc-Kassa tengely fejlesztésében rejlő kiaknázatlan lehetőségek - Varga Judit igazságügyi miniszterrel Tárnok Balázs beszélget.

17:30 - 19:00
Tájkép választások után - A magyarországi parlamenti választások mélyelemzése Faragó Csabával és Hidvégi Áronnal.

Szombat (július 16.)
10:30 - 12:00
A folyószennyezések jogi és biológiai vetülete - A témáról Szalai Erika Hantz Péter biofizikust, Fiala Butora Erika környezetvédelmi jogászt, Orosz Örs megyei képviselőt, Miklós László egyetemi professzort, volt környezetvédelmi minisztert kérdezi

12:00 - 13:30
Szoborsorsaink - Könyvbemutató és élménybeszámoló. Orosz Örssel és Nászaly Gáborral Nyitrai Nóra beszélget.

17:00 - 18:30
5 órai tea Orosz Örssel

18:00 - 19:30
Fesztiválszervezés kelettől nyugatig - A fesztiválszervezők kerekasztalán Agócs Gergely (Révfeszt), Szvorák Dávid (Várlak), Cziprusz Zoltán (Júniusfeszt), Domonkos Pál és Kocskovics Péter (Gombaszög) beszélget, moderál Bauer Ildikó.

A Gombaszögi Nyári Tábor egész programja a
címen tekinthető meg.